Nacházíte se: Hlavní strana Lástíky.cz > Katalog zemí > Tunisko > Djerba > Ksar Djerba

Ksar Djerba - hotel * * * +

Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba
Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba Ksar Djerba

Ksar Djerba - popis

Hotel Ksar Djerba se rozkládá v krásné udržované zahradě plné palem a květin. Do centra městečka Midoun, kde se nachází trh, kavárny a obchůdky, je to cca 3 km. Do centra hlavního města ostrova Houmt Souk je to cca 15 km a na letiště cca 25 km.

Vybavení hotelu
Hotel Ksar Djerba s rodinnou a velmi přátelskou atmosférou je postavený v typickém tuniském stylu. Hostům nabízí velkou vstupní halu s recepcí, směnárnu, kadeřnictví, společenskou místnost, dvě restaurace a tři bary, obchůdek se suvenýry, maurskou kavárnu, amfiteátr, vnitřní bazén, dva krásné venkovní bazény (jeden se skluzavkami) a s oddělenou částí pro děti (lehátka a slunečníky zdarma). Oficiální kategorie hotelu je 3*.

Pláž
Jedna z nejkrásnějších písčitých pláží je od hotelu vzdálena cca 250 m, má pozvolný vstup do moře, barový servis a sprchy a jde se na ni přes místní komunikaci. Dále hotel nabízí svým hostům lehátka a slunečníky zdarma na hotelové pláži, která je vzdálena dalších cca 250 m od vstupu na pláž. Plážové osušky jsou k dispozici na zálohu.

Pokoje
Hotel Ksar Djerba má různě dekorované klimatizované pokoje (klimatizace v provozu 15. 6.–15. 9.) s koupelnou, kde je vana a WC a také telefon. Některé pokoje mají balkon nebo terasu. Na pokoji je minilednice (za poplatek cca 5 TND/den) a lze zapůjčit SAT-TV (za poplatek cca 5 TND/den). Dětská postýlka zdarma. Bezpečnostní schránky jsou k dispozici na recepci (za poplatek cca 2 TND/den).

Stravování
24 hodin All Inclusive - Snídaně (6.30–10.00), oběd (12.30–14.30) a večeře (19.30–21.30) formou bufetu. Pozdní snídaně (10.00–11.00). Odpolední snack (od 1. 6. do 31. 10.), pizza, těstoviny, sendviče (15.00–18.00). K áva a čaj (16.00–17.30).Neomezené množství nealkoholických a místních vybraných alkoholických nápojů (24 hodin denně). Pozdní snack (23.00–5.00 od 5. 4. do 31. 10.) V baru na pláži (10.00–18.00) pouze nealkoholické nápoje a sendviče (12.00–14.00) – nutná rezervace. Bar na pláži (v provozu od 19. 4. do 31. 10.) podle klimatických podmínek.

Internet
Wi-Fi připojení na recepci zdarma.

Sport a zábava
Hotel Ksar Djerba pořádá různé animační a sportovní programy jako například gymnastiku, lukostřelbu, kurzy tance a další. Zdarma minigolf, šipky, multifunkční hřiště, pétanque, tenis během dne, volejbal, fotbal a stolní tenis. Za poplatek kulečník, elektronické hry, masáže a služby lázeňského centra. Pro děti je zde miniklub a dětské hřiště. Na pláži nabídka vodních sportů za poplatek. 27jamkové golfové hřiště Djerba Golf Club je vzdáleno cca 3 km od hotelu.


Ostrov Djerba
Djerba je ostrov jako šitý pro milovníky slunce, ale i pro dobrodruhy a cestovatele, kteří se zde zajisté nebudou nudit. Ostrov lemují kilometry dlouhých písečných pláží s palmovými háji a olivovníky ve vnitrozemí. Zajímavá pro vás bude i návštěva hlavního města ostrova Houmt Souk. Je to jméno opravdu výstižné, neboť v překladu znamená ,,místo trhu“ a v centru města se rozkládá velké tržiště. Zde při procházce uličkami plnými rozličného zboží vychutnáte typickou orientální atmosféru a můžete vyzkoušet svůj obchodnický talent při smlouvání cen koženého zboží, ručně tkaných koberců či keramiky, která se dodnes vyrábí tradiční metodou. V hlavním městě se nachází více jak 200 mešit, z nichž nejznámější jsou Mešita Turků a Mešita cizinců. Ostrovní vesnice, čtvrtě a hradby svědčí o nepopiratelném blahobytu a bohaté historii místních obyvatel, na které se podíleli Berbeři, Židé, Siciliáni, Španělé, Turci a piráti. Spoustu zajímavých výletů můžete podniknout nejenom po ostrově, ale také se můžete vypravit na protilehlou tuniskou pevninu. Uvidíte, že návštěva podzemních obydlí v Matmatě, oázy v Tozeuru, přejezd přes solné jezero a projížďka na velbloudech písečnými dunami Sahary se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.
Oblíbeným výletním místem je také vesnička Guellala, kde žije nejstarší hrnčířská komunita. Hrnčířské řemeslo se zde dědí z generace na generaci, a tak se dodnes zachoval původní tradiční postup výroby. Keramické výrobky doslova zaplnily téměř všechny ulice ve vesnici. Ani nemusíte ochutnat pokrm z lotosového květu. Sami zjistíte, že jakmile tento ostrov jednou navštívíte, přitáhne vás dříve nebo později zpět.

Letovisko Houmt Souk
Zajímavá pro vás bude i návštěva hlavního a největšího města ostrova Houmt Souk. Je to jméno opravdu výstižné, neboť v překladu znamená ,,místo trhu“ a v centru města se rozkládá velké tržiště. Žije zde kolem 40 000 obyvatel. V roce 1968 zde bylo založenu muzeum se sbírkou tradičního oblečení, ale i šatů pro nevěsty, židovskými šperky a hrnčířským zbožím. Zde při procházce uličkami plnými rozličného zboží vychutnáte typickou orientální atmosféru a můžete vyzkoušet svůj obchodnický talent při smlouvání cen koženého zboží, ručně tkaných koberců či keramiky, která se dodnes vyrábí tradiční metodou. V hlavním městě se nachází více jak 200 mešit, z nichž nejznámější jsou Mešita Turků a Mešita cizinců.

Letovisko Midoun
Je to druhé největší město Djerby, příjemné místo přizpůsobené cestovnímu ruchu. Rozkládá se cca 5 km směrem do vnitrozemí od severních pobřežních letovisek. Naleznete zde samozřejmě kavárny, obchůdky a mešity, každý pátek se zde koná trh.

 

Průměrné počasí

měsíc 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
počasí ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 18°C 18°C 20°C 23°C 25°C 30°C 34°C 34°C 31°C 28°C 22°C 20°C
voda 16°C 16°C 18°C 20°C 21°C 24°C 27°C 28°C 24°C 24°C 20°C 18°C

Přehled termínů

Pokud máte zájem o nějaký zájezd do daného hotelu, tak nás prosím kontaktujte.
Rádi Vám s tím pomůžeme.