Hotel & Medi-Spa Biały Kamień, Polsko, 23.1.2018, Polopenze
Číslo zájezdu: 124474699

Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Polsko

Świeradów-Zdrój, HotelHotel & Medi-Spa Biały Kamień

Termín:

23.1.2018 - 25.1.2018
Další termíny

Strava:

Polopenze

Typ zájezdu:

Lyžařský

Délka:

3 dny

Doprava:

vlastní  -0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
3 753 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Hotel & Medi Spa Bialy Kamien
Ubytování
Příjemně zařízený tříhvězdičkový Hotel & Medi Spa Bialy Kamien leží v malebném okolí s výhledem na okolní hory, cca 400 m od centra města Świeradów-Zdrój. Zastávka autobusu (MHD) se nachází ve vzdálenosti cca 300 m, lyžařské středisko Swieradówa najdete po asi 2 km. Za poplatek můžete využít hotelový shuttle. Hotel je vybaven lobby, recepcí, výtahem, Wi-Fi (v ceně), jídelnou pro snídaně, jídelním sálem, restaurací, barem, kavárnou, obchodem s nápoji a menším občerstvením a hernou.

Wellness zařízení je cca 1 000 m² velké a můžete jej využít bezplatně. K relaxování tu najdete krytý bazén s protiproudem a část pro aqua aerobic, dětský bazének s mini skluzavkou, finskou saunu, parní lázeň s aromaterapií, solnou jeskyni, solné tepidárium s mini těžbou soli, vířivku se slanou vodou, ledové iglú a venkovní vířivku (otevírací doba: po-pá 08.00-22.00, ne 08.00-20.00). Za poplatek si můžete dopřát salón krásy a masáže, na které obdržíte slevu ve výši 10 %. U kosmetických procedur nad 60 € získají hosté slevu 10 €. Hotel dále disponuje lyžárnou. Bezplatná parkovací místa tu naleznete také.

Pokoje
Útulné pokoje mají koupelnu nebo sprchu s WC, Wi-Fi (v ceně), minibar (za poplatek), koutek k posezení, trezor (v ceně) a fén na vlasy stejně jako u některých balkon nebo terasa.

Stravování
V ceně zájezdu zahrnutá polopenze se skládá z nápoje na přivítanou, snídani formou švédských stolů a bufetu večer. Na přání je možné na místě přiobjednat denní oběd (za příplatek). Navíc je v ceně vánoční večeře )24.12), silvestrovská večeře se silvestrovským plesem a velikonoční menu (14.-16.04.).
Lyžařský areál
Lyžování v Polsku znamená skvělá lyžařská střediska za dobré ceny. Otevření se Polska turistickému ruchu a jeho, ve srovnání s Evropou, nízké ceny napomáhají turismu k trvalému rozvoji. Užitečným krokem k pozitivnímu rozvoji bylo také rozšíření a vylepšení polských dálničních sítí. Pro zimní sporty se skvěle hodí Vysoké Tatry a Krkonoše. V trojúhelníku Polsko-Česká republika-Německo se nachází známý polský areál zimních sportů Sklářská Poruba. Sklářská Poruba má k dispozici jedno z nejatraktivnějších lyžařských středisek v polských Krkonoších a vedle Karpacze patří také k těm nejoblíbenějším. Středisko Sklářská Poruba je rozděleno do dvou částí, přičemž na první z nich najdete spíše kratší a jednoduché sjezdovky. Ve druhé části areálu se na 1 362 m nachází vrchol Szrenica. Ten má k dispozici díky specifickým klimatickým podmínkám optimální sněhové podmínky, které jinak najdete jen ve vysokých alpských oblastech. Pomocná zasněžovací děla, která patří k největším v Evropě, se postarají o perfektní sněhové podmínky. Petrou lyžařskou dovolenou vám dopřejí stejně tak i lyžařská střediska okolo Zakopaneho. Zejména Kasprov Vrch stojí za zmínku. Pokročilí lyžaři najdou před kulisou krásné krajiny atraktivní sjezdovky, i pro začátečníky je Zakopane však trefou do černého.
Jídlo a pití
V Polsku se udržuje pohostinnost. Turisté se mohou těšit na to, že budou vždy srdečně vítáni. Centrální poloha zároveň nabízí vždy dobré jídlo, po němž se člověk určitě nevrací domů hladový. Církevní svátky jako jsou Velikonoce a Vánoce, jmeniny a svatby se slaví obzvlášť vydatně a na stůl se nosí vše, co je jen místní kuchyně schopná nabídnout. Polská kuchyně a její pokrmy podléhají různým vlivům – najdete zde různé pokrmy z německé, ruské, ukrajinské, turecké a židovské kuchyně. Polská kuchyně je většinou označována za velmi odvážnou a vydatnou. Polské zemědělství a to, co zemědělci vypěstují, ovlivňuje typické a tradiční polské pokrmy. Tudíž zde najdete mnoho pokrmů, které tvoří brambory, zelí, červená řepa, okurky, vejce, kedlubny a houby. Především se však jí maso, které je také zpracováváno jako salám. Krakovský salám (sušená uzenina) je asi tím nejznámějším příkladem. Ještě před několika lety byla v Polsku nejvyšší spotřeba masa na osobu, proto není divu, že každé správné polské jídlo se skládá ze spousty masa a skleničky vodky.
Kultura
Z turistického pohledu je Polsko pravým klenotem - vedle jedinečné přírody zde najdete také řadu měst s velkým kulturním dědictvím.

Kdo navštíví například metropoli Krakov , ten podnikne určitě výlety ke krásnému středověkému náměstí, krakovskému Wawelu, dřívější residenci králů, nebo židovskou městskou čtvrť Kaziměř. Jen několik kilometrů před branami města mohou návštěvníci na vlastní kůži pocítit historii hornictví. V solném dole Wieliczka (Vělička) ohromí především kaple svatého krále, která je 101 m hluboko pod zemí.

Největším městem a hlavním městem Polska je Varšava. Nejlepší přehled nad městem se vám nabídne z vyhlídkové plošiny kulturního paláce, symbolu města a nejvyšší polské budovy (230 m). Za vidění také stojí bezpochyby staré město, lázeňský palác a historické a Chopinovo museum.

Další zajímavé město této země je Lodž, třetí největší město Polska. Přeci jen tu stojí známá filmová vysoká škola, k jejíž absolventům patří režisér Roman Polanski. Lodž má takřka svůj vlastní „Walk of Fame”. Ulice Piotrkowska zase patří k nejdelším ulicím s obchody v Evropě a k té z nejhezčích v Lodži.

Jedním z nejstarších měst a také jedním z nejhezčích je Vratislav. Evropské hlavní město kultury pro rok 2016. Leží na úpatí Krkonoš a vyniká hlavně díky starému městu, ve kterém najdete gotické stavby. Také univerzita je současně jednou z nejvýznamnějších staveb města - mimo jiné i kvůli barokní aule „Aula Leopoldina”.

Také věřící najdou v Polsku zajímavé cíle jako např. Wadovice, rodné město Karola Józefa Wojtyla - papeže Jana Pavla II. Nebo také Paulinský klášter na Jasné Hoře ve městě Čenstochová. Ve městě je k vidění mimo jiné také největší socha papeže - 14 m velký Jan Pavel II.
Slevy
Slevy
• Jednolůžkový pokoj/přist., sprcha/WC, P - v případě obsazení minimálně 1 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• do 9 let včetně 100%
• 10-16 let 50%

• Dvoulůžkový pokoj/přist., sprcha/WC, P - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• do 9 let včetně 100%
• 10-16 let 50%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy
Lokalita
Na úpatí Jizerských hor, daleko od masového turismu, se nachází Świeradów-Zdrój. Lázeňské město je útulně zasazeno mezi horami Wysoki Grzbiet a Kamienicki Grzbiet. Świeradów-Zdrój je známý pro své mikroklima, blahodárně působící obsah radonu ve vzduchu, v léčebných pramenech a slatinách. V lázeňském parku obdržíte za malý poplatek "svěcenou vodu" z Świeradów-Zdróje, díky které se místo proslavilo. Hotely ve středisku nabízí odpovídající léčebné kúry, které jistě oceníte po dni stráveném na lyžích.

Jako alternativa pro milovníky kultury se nabízí několik památek. Nedaleko parku v jádru města se nachází lázeňský dům s věží vysokou 45 m. K němu jsou připojeny další dva komplexy budov, kde jsou nabízeny lázeňské procedury. Oba komplexy jsou propojeny 80 m dlouhou kolonádou. Impozantní dřevěná konstrukce s vysokými oblouky a květinovými nástěnnými malbami je nejdelší modřínovou kolonádou v Dolním Slezsku. Zde se konají mimo jiné také koncerty a plesy.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Malé, ale příjemné středisko má 2,5 km sjezdů na středně těžké úrovni. Spády jsou mírné, sjezdovky široké a středisko nepřeplněné. Moderní osmisedačková kabinková lanovka Heufuder dopraví své cestující až do výšky 1 060 m. Navíc se o optimální sněhové podmínky stará 20 sněžných děl. Kromě toho je tu zde v údolí vlek pro začátečníky.
Stát
Polsko má impozantní kopce a jediné Stolové hory v Evropě. Na jihu země najdeme polské středohoří, Svatokřížské hory, Beskydy, Karpaty a Sudety společně s Krkonošemi. Jediné velehory představují Vysoké Tatry v Karpatech, jejichž vrchol Rysy (2 499 m) je také nejvyšší horu Polska. Pro zimní sporty se Vysoké Tatry a Krkonoše hodí přímo skvěle.

Proč si objednat zimní dovolenou v Polsku?
Máte rádi důvěrná malá lyžařská střediska? Co takhle zimní dovolená v Polsku? Lyžařská střediska v Polsku nejsou tak přeplněná jako ta v Rakousku nebo ve Francii. Přesto nabízí polské Karpaty a Sudety perfektní podmínky pro zimní sporty. Čeká tu na Vás pohostinnost a plno kulinářských specialit, místní obyvatelé jsou také velmi nápomocní. Lyžování v největších lyžařských centrech v Sklářské Porubě a Karpaczi Vám dává možnost strávit Vaši zimní dovolenou v idylickém a jedinečném prostředí s dobře přehlednými lyžařskými středisky.

Kde si můžete v Polsku zalyžovat?
Ty nejznámější lyžařské regiony Karpat a Sudet mají jedno společné: perfektní podmínky pro zimní sporty na všech úrovních. Karpaty jsou horským pásmem ve střední a východní Evropě. Velehory se rozprostírají od České republiky přes Polsko, Slovensko, Ukrajinu, Rumunko a Srbsko. Polská část Karpat se nachází na jihu a jiho-východě. Krakov, Bílsko-Bělá, Zakopane, Krynica-Zdrój, Krosno, Sanok a Přemyšl jsou polská města, která se nacházejí v blízkosti Karpatského pohoří. Lyžařské středisko Kasprov vrch nabízí 16 km sjezdovek v nadmořské výšce mezi 1 014 a 1 987 m. K dispozici jsou tu 2 km modrých sjezdovek, 7 km červených a 7 km černých sjezdovek. Kromě nádherných výhledů nabízí perfektní podmínky pro zimní sporty také Vysoké Tatry.
Dalším velkou soustavou pohoří ve střední Evropě jsou Sudety, které se táhnou přes tři země: Německo, Českou republiku a Polsko. Největší část se však nachází v Polsku. Nejvyšší vrchol Sudet je Sněžka, která se nachází v blízkosti česko-polských hranic v Krkonoších a měří 1 603 m. Města, která najdete v tomto lyžařském regionu nebo v jeho blízkosti, jsou Vratislav, Jelení Hora, Świeradów-Zdrój, Sklářská Poruba a Karpacz. pro svou polohu je Karpacz nejdůležitějším turistickým centrem polských Krkonoš. Město leží v nadmořské výšce 630 m v blízkosti českých hranic. Lyžařské středisko Karpacz/Sněžka má 6 km sjezdovek a 10 vleků. Najdete tu jedinečnou přírodu ideální pro pěší turisty, lyžaře a snowboardisty. Sklářská Poruba je vedle Karpacz jedno z nejdůležitějších lyžařských center v Krkonoších. Lyžařské středisko nabízí 15 km sjezdovek ve výšce 707 m až 1 362 m n.m. Jínonoš (pol. Szrenica) je nejvyšším bodem lyžařského střediska, kde si milovníci zimních sportů mohou užít krásné lyžování podél česko-polské hranice.

Co dalšího Polsko nabízí?
Lyžování, běžky a turistika napříč šarmantní krajinou tady dostávají v rámci volnočasových aktivit jasnou přednost. pokud hledáte nápad na výlet, navštivte jedno z blízko Karpat a Sudet položených velkých měst. Za návštěvu stojí kdysi královské hlavní město Polska Krakov. Druhé největší město Polska nabízí mnoho kulturních atrakcí jako třeba veliký středověký trh nebo hrad Wawel. Krakov je temperamentní, studentské město. Užít si tu můžete prohlídku města a to rovnou v koňském spřežení.
Vratislav je jedno z nejstarších měst Polska, které se vyznačuje historickým centrem s gotickými budovami. Kulturní město roku 2016 je čtvrtým největším městem Polska. Za zhlédnutí určitě stojí vyhlídka z Racławice, Hala století nebo znamení Vratislavi Katedrála svatého Jana Křtitele (Vratislavský dóm). Trochu dále od hor se pak nachází Varšava. Hlavní město Polska má veliký politický a kulturní význam. Město propojuje moderní vysoké budovy s historickou architekturou, přičemž rekonstruované staré město se řadí mezi kulturní dědictví UNESCO. Znamením města je palác kultury, který je se svými 230 m nejvyšší budovou Polska.
Pořadatelem tohoto zájezdu je TravelTrex GmbH, IČ DE813076768.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK